چند نکته درباره نوشتن و تصحیح رایتینگ آیلتس

رایتینگ آیلتس چگونه است؟

در این مقاله میخوایم در مورد نکته هایی از رایتینگ آیلتس صحبت کنیم و به این سوال که چطوری یک رایتینگ درست و اصولی در آزمون آیلتس بنویسم؟ و همچنین درباره ی چگونگی تصحیح رایتینگ آیلتس صحبت خواهیم کرد


برای دیدن نمونه رایتینگ آیلتس و نحوه ی تصحیح رایتینگ آیلتس کلیک کنید


تصحیح رایتینگ آیلتس:

در تصحیح Writing IELTS  چهار معیار اصلی برای نمره دادن وجود داره:

  • Task achievement
  • Cohorence and cohesion
  • Lexiacal Resource
  • Gramatical range and accuracy

تصحیح رایتینگ ایلتس بر اساس معیار Task achievement:

بر اساس معیار Task achievement میزان پاسخگویی به سوال خواسته شده در رایتینگ بررسی میشه. این معیار یک چهارم نمره رایتینگ هاتون رو به خودش اختصاص میده، بنابراین:
اولین نکته در رعایت این معیار برای گرفتن نمره از  این مرحله اینه که پاراگراف ها خیلی اهمیت بدید. باید تمرین کنید تا پاراگراف ها رو به درستی شروع و تموم کنید. دوم این که توجه کنید تا به سوالی که پرسیده شده به درستی پاسخ بدید.

انواع رایتینگ آیلتس:

  • تسک 1 رایتینگ آیلتس
  • تسک 2 رایتینگ ایلتس

رایتینگ در تسک 1 بین 150 تا 170 کلمه و در تسک 2 بین 250 تا 270 کلمه ست.

پس سومین نکته این که به تعداد کلماتی که در رایتینگ خودتون می نویسید دقت کنید. دقت کنید بدون حاشیه رفتن با کلمات درست در مورد سوال و یا موضوع مورد نظر بنویسید.
یه پیشنهاد کاربردی اینه که همیشه تو ذهنتون اول یک طرح کلی برای خودتو بسازید. اینطوری هم از حاشیه رفتن و انحراف از مسیر اصلیتون جلوگیری می کنید و هم می تونید زمانتون رو مدیریت کنید.
به این توجه کنید که Task 1 رایتینگ آیلتس در مورد اطلاعات از عکس ها، جدوال و نمودار (نمودار خطی، نمودار دایره ای، نمودار میله ای و…) ها و مقایسه ی اون هاست است. و Task 2 نوشتن یک انشاء در مورد یک سوال است. پس با تکرار زیاد، پاسخ به این سوالات رو تمرین کنید تا در جلسه امتحان بتونید به راحتی با رسیدن به اسکیل رایتینگ سریع طرح کلی رو در ذهنتون ایجاد کرده و شروع به نوشتن رایتینگ کنید.


برای دیدن نمونه رایتینگ IELTS و تصحیح رایتینگ IELTS کلیک کنید.


تصحیح رایتینگ IELTS بر اساس معیار Cohorence and cohesion:

تصحیح رایتینگ آیلتس/ielts writing correction

 

معیار بعدی Cohorence and cohesion یعنی ارزیابی میزان انسجام رایتینگ هست. این معیار هم یک چهارم نمره رو به خودش اختصاص می ده.در هر جمله، هر پاراگراف و بین تمام پاراگراف هایی که در رایتینگ می نویسید باید انسجام و پیوستگی وجود داشته باشه اینکه این جملات چطوری به هم اتصال پیدا می کنند خیلی مهمه. سعی کنید در تمام جملاتتون در مسیر باقی بمونید.

 

تصحیح Writing ایلتس بر اساس معیار Lexiacal Resource:

تصحیح رایتینگ آیلتس/ielts writing correction

معیار سوم در تصحیح رایتینگ آیلتس Lexiacal Resource، به این معنی که میزان استفاده از لغات متنوع و البته لغات درست و به جا ارزیابی میشه. این مورد هم یک چهارم نمره راتینگ رو رو به خودش اختصاص داده. پس استفاده از کلمات متنوع  بسیار مهمه، از کلمات های مختلف استفاده کنید تا با استفاده از کلمات تکراری نمره منفی نگیرید و بجاش از کلمات مترادف استفاده کنید. بنابراین یه نکته در نوشتن رایتینگ اینه که مجموعه دایره لغات زبان انگلیسی تون رو گسترش بدید.
ضمناً توجه کنید املاء کلمات رو خوب یاد بگیرید. این بسیار مهمه که کلمات درست و با املاء درست نوشتن بشن.


برای دیدن نمونه Writing IELTS و تصحیح Writing IELTS کلیک کنید.


تصحیح Writing IELTS بر اساس معیار Gramatical range and accuracy:

تصحیح رایتینگ آیلتس/ielts writing correction

و معیار چهارم که یک چهارم بعدی تصحیح رایتینگ آیلتس رو به خودش اختصاص داده Gramatical range and accuracy به این معنی که رایتینگ رو بر اساس گرامر بررسی می کنند. استفاده از گرامرها در جملات رایتینگ به صورت کاملاً صحیح. توجه کنید که نشون دادن ترکیبی از اشکال گرامری و ترکیبی از انواع جملات هم مهمه.
و…

نکته آخر این که بعد از نوشتن رایتینگ ایلتس یک زمان رو برای بازخوانی متن بگذارید تا:

  • انسجام جملات رو بررسی کنید
  • اگر چیزی رو از قلم انداختید به نوشته تون اضافه کنید
  • گرامر ها رو بررسی کنید
  • املای کلمه ها رو بررسی کنید

برای دیدن نمونه Writing آیلتس تصحیح Writing آیلتس کلیک کنید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat